systém
Základní popis


Software FINTA je svojí architekturou a filosofií navržen tak, aby splnil co nejvíce individuálních požadavků uživatelů při zachování co nejjednoduššího intuitivního ovládání. Splnění těchto cílů umožňuje variabilní grafické uživatelské rozhranní spolu s velkým množstvím naprogramovaných funkcí které je možné řetězit do maker. Třívrstvá architektura, unikátní variabilní grafická plocha, velké množství standardních i speciální funkcí pro obchodní a průmyslové provozy, podpora čárového kódu včetně EAN128, komunikační brána pro softwarové aplikace, skladové a informační systémy, komunikace s pokladním, vážním a průmyslovým hardware, editor formulářů, editor etiket a statistické výstupy umožňují aplikovat SW FINTA i tam, kde nelze použít jiné software.
Software FINTA se nabízí celkem v sedmi edicích, jejichž přehled naleznete zde: ceník
 

Software FINTA je napojen na řadu skladových a informačních systémů jako jsou POHODA, ASAP, MONEY S3, SALES MANAGER, SB KOMPLET, FINANCE, MIPEL, PROSERVIS apod. s přímou nebo databázovou synchronizací číselníků přímým čtením a zápisem nebo přes soubory ve formátech DBF, TXT, XML, EDI apod.

Součástí SW FINTA jsou editor etiket a editor tiskových sestav ve kterých si mohou uživatelé editovat své výstupní etikety a formuláře pro tisk nebo je exportovat do programů MS Excel, MS Word, Adobe Acrobat apod.FINTA je implementační software který je vždy implementován certifikovaným technikem. Technik programuje nebo upravuje uživatelské plochy (Face) tak, aby celý systém fungoval dle požadavků uživatele projednaných na předimplementačním jednání. Na tomto jednání je dohodnuta funkčnost celého systému u složitějším systémů zapsána do implementační studie. V Editačním módu vkládá specialista jednotlivé funkční prvky, nastavuje jejich grafické a prostorové zobrazení, řetězení funkcí, odskoky na zvolené úrovně s přístupy dle jednotlivých nebo systémových hesel a mnoho dalších funkcí.
Prázdný Face: Face k editaci:
pokladní systém vážní systém
 

Požadavky na hardware a operační systémy

 • doporučená konfigurace PC je procesor alespoň 1GHz, RAM alespoň 1GB, HDD s volným místem alespoň 300 MB, grafická karta podporující rozlišení minimálně 1024x768 bodů, u PC pokladny se zákaznickým monitorem navíc další grafická karty s VGA nebo další DVI výstup
 • operační systémy na stanicích Windows XP, 2000, VISTA, 7, na serverech Windows SB Server a Windows Terminal Server

Kategorie a skupiny funkcí a face


Funkce a uživatelské plochy (Face) rozdělujeme do kategorií a skupin:
Uživatelské plochy – formát, grafické zobrazení, použité tlačítka, zobrazovače a funkce vytváří certifikovaný technik dodavatele optimalizovaně pro obsluhu uživatele do zvoleného rastru obslužné plochy (většinou optimalizované pro dotykové monitory). Uživatelsky je lze editovat pouze s klíčem Editoru ploch.
 
Seznamy – formát seznamů jako je výška řádku, šířka sloupce, velikost a barva písma, barva pozadí, zarovnání textu, zobrazení sloupců, podmíněné formátování apod. jsou přednastavené v systému a lze je uživatelsky editovat.

Administrace – v této části uživatel pořizuje číselníky produktů, odběratelů, uživatelů, oprávnění uživatelů, nastavování skupin produktů, zařazování produktů do skupin apod.

Konfigurace – zde nastavuje certifikovaný technik dodavatele základní konfiguraci systému.

Obchodní funkce – funkce využívané v obchodních pokladních systémech v maloobchodních prodejnách s běžným sortimentem, v prodejnách váženého zboží maso-ovoce-zelenina, v provozech restaurace-bary-bistra a provozech kde jsou nasazovány speciální řešení.

Průmyslové funkce – funkce využívané v průmyslových provozech v etiketovacích a expedičních systémech.

Komunikace s hardware - software FINTA komunikuje s řadou standardních i nestandardních hardwarových zařízení jako jsou elektronické váhy, snímače čárového kódu, bankovní i kuchyňské tiskárny, tiskárny etiket, datové terminály, platební terminály, snímače magnetických karet a čipů, pokladní zásuvky, zákaznické displeje, web kamery, PDA atd.

Komunikace s externími software – pro komunikaci software FINTA s externími skladovými, informačními a ekonomickými systémy jsou naprogramovány datové brány - komunikační můstky, které se většinou programují nebo upravují zakázkově na základě implementační studie.

 

Pokladní systémy - obchodní řešení

V obchodních pokladních systémech se liší funkce a použitý hardware v provozech:

- restaurace, bary, kavárny, cukrárny, vinotéky...
 • restaurace, bary, kavárny, vinotéky s otevřenými účty
 • rychlé občerstvení, bistra, hostince, kavárny, cukrárny bez otevřených účtů
 • samovýčep s grafickou soutěží
 • mobilní samovýčep
 • restaurace se zákaznickými kartami


- maloobchodní prodejny, masny, samoobsluhy...
 • masny, ovoce-zelenina, ryby apod. s váženým zbožím
 • samoobsluhy
 • prodejny se slevovými akcemi a zákaznickými kartami
 • prodejny textilu, elektro, zemědělské potřeby apod. s pultovým prodejem
 • zastavárny

Vážní systémy - průmyslové řešení

V průmyslových vážních systémech se liší funkce pro:

- expediční systémy
- etiketovací systémy

Restaurační a pokladní systém společnosti Origin Soft s.r.o.