FINTA je jednouchý, rychlý a velice variabilní pokladní systém, který splňuje naše požadavky.

27.4.2012

To řekl o FINTĚ po čtvrt roce jejího provozu pan Petr Šmach, majitel prodejny ZAHRADA ve Bzenci u Veselí nad Moravou.

V prodejně byla před instalací FINTY již používaná počítačová pokladna, ovšem pouze s finančním prodejem do skupin dle DPH a jehličkovou tiskárnou, v zázemí byl pro velkoobchod využíván DOSový skladový a fakturační program, takže zkušenosti s pokladním systémem manželé Šmachovi již měli. Různorodost sortimentu, velké množství položek, obava jestli bude nový systém dostatečně rychlý a jednoduchý aby zvládali sezónní návaly zákazníků, to vše byli důvody, proč manželé Šmachovi velmi dlouho vybírali nový pokladní a skladový systém. Dalším z požadavků byla možnost kombinace položkového a finančního maloobchodního prodeje a skladová evidence, cenotvorba a fakturace, která by vyhovovala i požadavkům velkoobchodu. A nakonec se přidal i požadavek na vedení podvojného účetnictví a mezd.

Všem těmto požadavkům vyhověla naše nabídka SW FINTA kasa v komunikaci s Money S3 a datovým terminálem CipherLab.

V prodejně je na maloobchodní prodej využíván dotykový 15“ monitor, kdy jsou na základní obrazovce položky nejčastěji prodávaného zboží bez čárového kódu. Zboží s čárovým kódem je prodáváno přes snímač čárového kódu, ostatní položky bez čárového kódu jsou ve skupinách zboží. Netradiční je způsob prodeje drobného a sezónního zboží podobného charakteru (např. malé vánoční ozdoby, jarní a podzimní dekorace, stuhy…) u kterého není ve skladu uvedená cena, ale je evidováno položkově a prodává se s vynucením zadání prodejní ceny (viz. obrázek níže).

 

V zázemí je pro vedení skladu maloobchodní prodejny, vedení skladu velkoobchodu, fakturaci a vedení účetnictví a mezd server s Money S3. Datový terminál slouží k naskladňování, prodeji a inventurám položek. Současně je na PC v zázemí nainstalována i Administrace Sw FINTA.

Po více než čtvrt roce ostrého provozu systému a zorganizování prodeje tak pracovníci ZAHRADY Bzenec zvládají i jarní nápor zákazníků a jsou se systémem spokojeni, což je pro nás to největší ocenění.


____________

Restaurační a pokladní systém společnosti Origin Soft s.r.o.